Fotokursi


1. līmenis Pieteikties

 • Ceturtdienās

 • Kursa sākums
  2024-07-18 18:30
 • Otrdienās

 • Kursa sākums
  2024-07-23 10:30

Piesakies foto kursos un fotografē labāk jau pēc pirmajām nodarbībām.

Foto kursi notiek  vakara un  dienas grupā Atfoto fotostudijā Ģertrūdes ielā 33/35.  

Fotokursu sākums vakara grupā 2024. gada 18. jūlijs (ceturtdienās). Vakara grupā nodarbības notiek ceturdienās vienu reizi nedēļā no 18.30 līdz 20.30.

Fotokursu sākums dienas grupā 2024. gada 23. jūlijs (otrdienās). Dienas grupā nodarbības notiek otrdienās vienu reizi nedēļā no 10.30 līdz 12.30.

Piesakoties norādiet izvēleto kursu sākuma datumu un dienas vai vakara grupa !

Foto kursu ilgums – trīs mēneši (kopā 12 nodarbības).

Papildus saņemsiet visu nodarbību prezentācijas un video  ierakstus par nodarbības tēmām!

Ja nebūs iespēja kādu nodarbību apmeklēt, saņemsiet nodarbības ierakstu un privātu konsultāciju par nodarbības tēmu, kā arī iespēju apmeklēt kavēto nodarbību ar citu mācību grupu.

Maksa par klātienes kursiem  85 eiro  jāveic reizi mēnesī.

( jāveic trīs maksājumi, kopā 255 eiro).

Fotokursus var noformēt dāvanu kartes veidā !

Fotokursos apgūsiet kā lietot fotoaparātu, zibspuldzes, fotoaksesuārus fotografējot dabiskā un mākslīgā apgaismojuma apstākļos, veidot kompozīciju un veikt fotogrāfiju pēcapstrādi.

Foto kursos uzzināsiet, kā iegūtās prasmes realizēt dažādos fotografēšanas veidos.

Katra nodarbība sastāv no paskaidrojoša materiāla un prakses (papildus pēc katras nodarbības tiek izsūtīts ieraksts par nodarbības tēmu, lai varētu atkārtot nodarbībā iegūtās zināšanas )

Pasniedzējs atbildēs uz katru jautājumu par fotografēšanas tehniku un atbilstošu parametru izvēli. 

Apmeklējot visas nodarbības, iegūsiet apliecību par dalību foto kursos.

Foto kursos var piedalīties gan dalībnieki bez priekšzināšanām,

gan arī fotogrāfi ar fotografēšanas pieredzi. 

Nodarbību plānu var apskatīties sadaļā "Programma".

Fotokursu dalībnieku atsauksmes :

Anita Krustiņa. Ļoti vērtīgi kursi.Daudz vērtīgas informācijas,kas tiek pasniegta ļoti saprotami un viegli uztverami.Tiek dots arī daudz papildinformācijas,ko var pēc tam izmantot atkārtošanai un jaunu nianšu apguvei. Un vienmēr ir iespēja pieteikties uz papildus nodarbībām,kas palīdz pilnveidoties.

Everita Tuleveite. Dodoties uz foto kursiem, par fotokameru un fotografēšanu zināju pilnīgi NEKO! Apmācības notiek soli pa solim saprotamā valodā un uzskatāmi ar piemēriem. Protams interesantākā daļa ir 2. līmeņa apmācības, kad ir darbs ar modeļiem. 

Zane Davidsone. Kursi notiek patīkamā, nepiespiestā gaisotnē. Kursu vadītājs ir motivējošs un atbalstošs. Plenēri  ir lieliska iespēja praktizēties.

Gatis Trops. Fotografēšanu biju apguvis pašmācības ceļā, bet piedaloties Atfoto kursos, sapratu cik svarīgas un neatsveramas ir nodarbības laba pasniedzēja klātbūtnē.

Ingūna Andžāne. Iepriekš biju fotogrāfējusi gan ar analogajām, gan ar vienkāršu digitālo kameru, un, protams ar telefonu, gribējās spert nākamo soli un iegādāties nopietnāku bezspoguļa kameru. Pasniedzējs ir ļoti pacietīgs un nepieciešamības gadījumā visu sīki paskaidro pat atkārtoti.  Ļoti noder tas, ka visas lekcijas var noskatīties atkārtoti, jo ir pieejamas. Šos kursus iesaku tiem, kas vēlās tikai sākt fotogrāfēt, kā arī tiem, kas jau to dara, bet grib pilnveidot un attīstīt savas prasmes, jo dalība kursos sniedz arī tādu iespēju, kā redzēt pārējo kursu dalībnieku veikumu.

Artūrs Pētersons. Vērtīgas zināšanas, kuras var pielietot dzīvē. Ļoti patika, jo bija gan teorija, gan arī praktiskās nodarbības ar modeļiem. Aivars ir ļoti zinošs un pieredzējis profesionālis savā jomā, kurš vieglā un nepiespiestā gaisotnē prot sarežģītas lietas izstāstīt vienkāršiem vārdiem. Noteikti iesaku visiem apmeklēt fotokursus pie Aivara, nenožēlosiet!

Edgars Kvjatkovskis. Forši kursi - iesaku )

Biežāk uzdotie jautājumi:                       

Kāpēc izvēlieties tieši Atfoto foto kursus?

   Nodarbības vada  fotogrāfs ar lielu profesionālo pieredzi Aivars Tipsis, fotografē vairāk kā 20. gadus. Aivars Tipsis foto kursus pasniedz kopš 2008. gada, strādājis par fotogrāfijas pasniedzēju valsts izglītības iestādēs, palīdzējis sastādīt un akreditēt fotogrāfijas programmas.  Foto kursu nodarbības notiek Atfoto fotostudijā, kur ir visa nepieciešamā fototehnika un apgaismojums, lai pasniedzējs demonstrētu un dalībnieki praktiski ar piemēru palīdzību varētu apgūt fotografēšanu. Atfoto foto kursu dalībnieki jau pēc pirmajām nodarbībām droši fotografē manuālajā režīmā, izvēloties fotoaparāta iestatijumus, lai iegūtu labāko rezultātu. 

Vai var piedalīties foto kursos, ja nav nekādu priekšzināšanu fotografēšanā?

Jā, var piedalīties, jo foto kursos, sākot ar pamatiem, tiek izskaidrots viss, kas nepieciešams fotografēšanā. Foto kursos veicam praktiskas darbības, izvēloties režīmus, iestatījumus un apgaismojumu, lai viss atbilstu fotografēšanai ikdienā.

Vai var piedalīties foto kursos, ja ir fotografēšanas pieredze? Ko tādā gadījumā foto kursos var iegūt?

Jā, var piedalīties, jo foto kursu programmā ir iekļauta ne tikai visaptveroša, efektīva fototehnikas lietošanas prakse, bet arī tādas fotografēšanas nianses kā apgaismojuma veidošana, fotogrāfiju pēcapstrāde, kā arī cita noderīga informācija.

Vai var piedalīties foto kursos, ja nav savas fototehnikas?

Jā, foto kursos var piedalīties bez savas fototehnikas, jo mācību nolūkos var izmantot pasniedzēja fototehniku.

Ja uz kādu nodarbību netiek, kā var apgūt iekavēto?

Kavēto nodarbības tēmu  vienmēr var apskatīties ierakstā, kā arī, ņemot vērā, ka paralēli mācās divas kursu dalībnieku grupas, tad nokavēto nodarbību bez papildu maksas vienmēr var apmeklēt kopā ar otru mācību grupu. 

Vai uz fotogrāfiju pēcapstrādes nodarbībām obligāti ir nepieciešams savs dators?

Uz fotogrāfiju pēcapstrādes nodarbībām nav obligāti nepieciešams savs dators, jo fotogrāfiju pēcapstrādes metodes un paņēmieni tiek demonstrēti uz kopīgā ekrāna.

Vai foto kursus var noformēt kā dāvanu?

Jā, foto kursus var noformēt dāvanas veidā, taču, piesakoties kursiem, tas ir jānorāda. Tālāk vienosimies par ērtāko dāvanu kartes saņemšanas veidu.

2. līmenis Pieteikties

 • Trešdienās

 • Kursa sākums
  2024-07-17 18:30
 • Trešdienās

 • Kursa sākums
  2024-07-24 18:30

Adobe Lightroom" fotogrāfiju apstrādes kursi.

Kursos tiks aplūkotas galvenās darbības, kas jāveic fotogrāfiju pēcapstrādē, izmantojot  "Adobe Lightroom"  programmatūru.

Foto kursu sākums 2024. gada 17. jūlijs.

Nodarbības notiks klātienē Atfoto fotostudijā Ģertrūdes ielā 33/35

Pēc nodarbības papildus saņemsiet katras nodabības ierakstu.

Kursi notiks vienu reizi nedēļā trešdienās no 18:30 - 20:30. 

Foto kursu ilgums – viens mēnesis (kopā 4 nodarbības).

Maksa par kursu – 85 eiro 

Nodarbību plānu var apskatīties sadaļā "Programma".

Nodarbībās var piedalīties arī bez sava datora.

Lai mācību process būtu efektīvāks, varat izmantot savu datoru (nodarbība notiek apstrādes paņēmienu demonstrācijas formā uz projektora ekrāna).

2. līmeņa foto kursi notiek   Atfoto fotostudijā Ģertrūdes ielā 33/35.  

Fotokursu sākums 2024. gada  augusts. Vakara grupā nodarbības notiek pirmdienās vienu reizi nedēļā no 18.30 līdz 20.30.

Piesakoties norādiet izvēleto kursu sākuma datumu  !

2. līmeņa kursos "Fotostudija un apgaismojums" praktiski apgūsim kā fotografēt cilvēkus, reklāmas, produktus un priekšmetus, izmantojot fotostudijas, fotoaparāta zibspuldžu un dabisko apgaismojumu. 

Kursos paredzēta modeļu piedalīšanās.

Foto kursu ilgums – trīs mēneši (kopā 12 nodarbības).

Maksa par kursiem – 85 eiro – jāveic reizi mēnesī

(kopā jāveic trīs maksājumi , 255 eiro).

Lai piedalītos 2. līmeņa foto kursos, vēlamas vismaz pamata fotografēšanas iemaņas.

"Nodarbību plānu var apskatīties sadaļā "Programma".

Nodarbībās fotografēsit uz balta, melna, pelēka, krāsaina fona, kā arī apgūsit dažādas apgaismojuma shēmas.

Pasniedzējs atbildēs uz jautājumiem un sniegs individuālas konsultācijas saistībā ar fotografēšanu un agaismojuma veidošanu dažādos fotogrāfijas virzienos.

Biežāk uzdotie jautājumi:

Kādām jābūt fotografēšanas iemaņām, lai piedalītos 2. līmeņa foto kursos?

Vēlams pārzināt un prast pielietot fotoaparāta pamatiestatījumus (fotografēšanas laiks, diafragmas atvērums, ISO un citi), jo 2. līmeņa fotokursos lielākā uzmanība tiek veltīta apgaismojuma veidošanai, dažādiem fotografēšanas veidiem un scenārijiem. Protams, ja rodas jautājumi par fotoaparāta pamatiestatījumiem un parametriem, tad uz tiem tiek atbildēts (taču tie nav galvenie temati).

Vai var piedalīties fotokursos, ja nav nekādu zināšanu par apgaismojuma veidošanu un fotografēšanu fotostudijā?

Jā, var piedalīties, jo fotokursos, sākot ar pamatiem, tiek izskaidrots viss, kas nepieciešams, fotografējot fotostudijā.

Vai var piedalīties fotokursos, ja ir pieredze darbā ar fotostudijas apgaismojumu?

Jā, var piedalīties, jo kursos iegūtās prasmes sniegs iespēju papildināt savas zināšanas, kā arī izprast un pielāgot apgaismojumu dažādās fotografēšanas situācijās.

Kur iegūtās zināšanas var izmantot ikdienā ?

Iegūtās zināšanas var izmantot gan fotografējot privātām vajadzībām, gan profesionālajā darbībā. Piemēram, ir dalībnieki, kuri apmeklē fotokursus, lai iemācītos fotografēt savu produkciju, vai arī darba pienākumos ietilpst fotografēšana. Papildus tam, fotografējot ikdienā, zināšanas par apgaismojuma veidošanu ir galvenais, lai fotogrāfija būtu kvalitatīva un vērtīga.

Vai uz nodarbībām varu aicināt savus modeļus un ņemt produktus, kurus vēlos fotografēt?

Uz fotokursu nodarbībām var aicināt savus modeļus, iepriekš to sarunājot ar pasniedzēju.

Privātnodarbības Pieteikties


Fotografēšanas privātnodarbības, konsultācijas un fotokursi ārpus Rīgas notiek individuālas programmas veidā "AT Foto" fotostudijā vai arī citā klientam izdevīgā vietā un laikā.

Fotografēšanas privātnodarbībās var izvēlēties sev interesējošu tēmu, sarežģītības pakāpi, mācību apjomu un nodarbību skaitu, kas tiek norunāts, sazinoties ar pasniedzēju.

Nodarbību ilgums – viena astronomiskā stunda. Maksa par vienu nodarbību – 50 EUR (ja dalībnieki ir vairāki, tad katram dalībniekam cena par nodarbību ir zemāka). Vienas dienas ietvaros var plānot vairākas nodarbības.

Ja privātnodarbības notiek ārpus Rīgas, tad maksa tiek noteikta individuāli.

Privātnodarbību un konsultāciju tēmas:

fotoaparāta un fototehnikas iestatījumi un parametru uzstādīšana;

apgaismojuma izvēle un lietošana fotogrāfijā;

fotografēšana fotostudjā;

produktu, cilvēku fotografēšana;

kāzu un pasākumu fotografēšana;

fotogrāfiju pēcapstrāde;

individuāla programma.