Programma


3 MĒNEŠU FOTOSTUDIJAS "AT FOTO" FOTOKURSU PROGRAMMA: 1 LĪMENIS.

1. NODARBĪBA

Fotoaparāts. Fotoaparātu veidi, to atšķirības. Fotoaparāta svarīgākas opcijas atbilstoši fotografēšanas veidam. Fotoaparāta galvenās funkcijas un to iestatīšana. Digitāla attēla formāti, to atšķirības un izvēle. Fotogrāfijas tehniskā un mākslinieciskā kvalitāte, kā saprast un vērtēt fotogrāfijas. Fotogrāfa ekipējums (fotoaksesuāri, statīvi, fototehnika, kur iegādāties, utml.).

2. NODARBĪBA

Fotoobjektīvs. Fotoobjektīvu veidi, apzīmējumi un atšķirības. Fotoobjektīva izvēle. Fotoobjektīva galvenie parametri. Fotoobjektīva fokusa attālums un kadra laukums. Fotoobjektīva diafragmas atvērums un attēla asums. Fotoobjektīva izšķirtspēja. Fotoobjektīva parametru izmantošana fotogrāfijas kompozīcijas un satura veidošanas procesā. Zoom objektīvi un objektīvi ar nemainīgu fokusa attālumu. Makrofotogrāfija.

3. NODARBĪBA

Fotografēšanas režīmi. Fotokameras lietošanas režīmi, to izvēle atbilstoši situācijai.  Fotografēšanas parametru iestatīšana. Sensora jūtība un ISO. Fotografēšanas ilguma izvēle. Attēla gaišums un histogramma. Kontrasts, gaišo un tumšo laukumu attiecība fotogrāfijā. Fotoaparāta iestatījumu izvēle un gaišuma regulēšana fotografēšanas procesā. Ilglaicīga fotografēšana, izmantojot fotostatīvu.

4. NODARBĪBA

Krāsa un asums. Kas ietekmē fotogrāfijas krāsas. Kā attēlā iegūt pareizas krāsas. Gaismas krāsa un baltā balanss. Dažādi baltā balansa režīmi atbilstoši situācijai un krāsas korekcija fotoaparātā. Fotogrāfiju krāsas labošana pēcapstrādē. Fotogrāfijas asuma kontrole. Autofokusa režīmi un iestatijumi. Manuālā fokusa un autofokusa lietošana praksē.

5. NODARBĪBA

Zibspuldze. Fotoaprāta iebūvētās un ārējās zibspuldzes izvēle un galvenie parametri. Zibspuldzes režīmi un iestatijumi. Zibspuldzes lietošana nepietiekamas gaismas apstākļos. Zibspuldzes lietošana telpās. Zibspuldzes lietošana ārpus telpām. Zibspuldzes lietošana no fotoaparāta attālināti. Zibspuldzes aksesuāri, to izmantošana atbilstoši situācijai.

6. NODARBĪBA

Apgaismojums fotogrāfijā. Fotogrāfijas apgaismojuma veidošanas galvenie soļi. Apgaismojuma virziens. Apgaismojuma kontrasts. Gaismas kvalitāte ( “cieta” un “mīksta” gaisma). Apgaismojuma veidošana ar dabisko un māksļīgo apgaismojumu. Apgaismojuma veidošana ar zibspuldzēm un fotostudijas apgaismojums. Apgaismojuma veidi atbilstoši situācijai un mērķim. Atstarotāju un izkliedētāju lietošana.

7. NODARBĪBA

Kompozīcija. Kompozīcijas veidošanas galvenie soļi. Attēla sastāvdaļas un to savstarpējā ietekme. Fotogrāfijas galvenais objekts. Attēla vizuālais un sižetiskais centrs. Zelta griezums. Formu, līniju, ģeometriskā kompozīcija. Gaišo un tumšo laukumu kontrasts, tonālā kompozīcija. Krāsu kompozīcija. Skatupunkts un fotografēšanas momenta izvēle.

8. NODARBĪBA

Fotografēšanas veidi un virzieni. Cilvēku fotografēšana. Apgaismojums, kompozīcija un saturs cilvēku fotografēšanā. Cilvēku fotografēšanas veidi (portrets, pasākumi, reportāža, profesionālā un mākslas fotogrāfija).  Zibspuldzes un atstarotāju praktiska izmantošana.

9. NODARBĪBA

Fotografēšanas veidi un virzieni. Ainava. Dabas un dzīvnieku fotogrāfija. Arhitektūras  Fotofiltru, fotostatīva un fotoaksesuāru izmantošana. Arhitektūras un interjēru fotografēšana. Priekšmetu un produktu fotografēšana. Klusā daba. 

10. NODARBĪBA

Fotografēšana ar fotostudijas apgaismojumu. Dažādu apgaismojuma veidu izmantošana praksē. Fotografēšana uz balta, pelēka un melna fona. Virzīta un izkliedēta apgaismojuma veidošana.

11. NODARBĪBA

Fotogrāfiju pēcapstrāde. Pēcapstrādes programmas izvēle. Fotogrāfiju atlase un uzglabāšana. Pamatopcijas un galvenie soļi pēcapstrādē. Fotogrāfiju apstrāde programmā "Adobe Lightroom". Fotogrāfijas defektu labošana. Pēcapstrādes automatizācija.

12. NODARBĪBA

Fotogrāfiju pēcapstrāde. Fotogrāfiju apstrāde programmā "Adobe Photoshop". Fotogrāfiju lokālā korekcija un apvienošana, darbs ar slāņiem. Portretu korekcija. Mākslinieciska apstrāde. Fotogrāfijas noformēšana un prezentācija. Fotokursu apliecību izsniegšana.

3 MĒNEŠU FOTOSTUDIJAS "ATFOTO" FOTOKURSU PROGRAMMA: 2. LĪMENIS.

Fotokursu programma.

1. NODARBĪBA

   Fotografēšanas aprīkojuma un fotoapgaismojuma izvēle cilvēku un priekšmetu fotografēšanā. Fotografēšanas parametri  un  iestatijumi. Fotografēšana dabiskās gaismas un fotostudijas apstākļos. Fotoapstrādes programmas fotografēšanas procesā.

2. NODARBĪBA

  Priekšmetu un produktu fotografēšanas veidi. Forma, krāsa, faktūra un citas fotografējamo  objektu īpašības. Kompozīcija un saturs priekšmetu fotografēšanā.

3. NODARBĪBA

Cilvēku fotogrāfiju veidi ( portrets, reportāža, reklāma). Kompozīcija, saturs un psiholoģiskie aspekti cilvēku fotografēšanā. Fototehnikas iestatijumu  un fotoaksesuāru izvēle dažādās fotografēšanas situācijās. Apgaismojuma veidi cilvēku fotografēšanā.

4. NODARBĪBA

Priekšmetu un produktu fotografēšana uz gaiša fona. Dažādas gaismas shēmas, izmantojot pastāvīgo un zibspuldžu apgaismojumu.

5. NODARBĪBA

Cilvēku un apģērbu fotografēšana uz balta  un gaiša fona. Dažādas gaismas shēmas, izmantojot pastāvīgo, zibspuldžu un fotostudijas apgaismojumu.

 6. NODARBĪBA

Priekšmetu un produktu fotografēšana uz tumša un melna fona. Dažādas gaismas shēmas, izmantojot pastāvīgo un zibspuldžu apgaismojumu.

7. NODARBĪBA

Cilvēku fotografēšana uz tumša un melna fona. Cilvēku fotografēšana uz pelēka un raiba fona. Dažādas gaismas shēmas, piemēri.

8. NODARBĪBA

Zibspuldžu un dažādu ekspozīcijas laiku  izmantošana. Gaismas otas tehnika. Dažādas gaismas shēmas, piemēri.

9. NODARBĪBA

Metāla, stikla, spīdīgu virsmu fotografēšana. Dažādas gaismas shēmas, izmantojot pastāvīgo un zibspuldžu apgaismojumu.

10. NODARBĪBA

Fotofiltri fotostudijā, krāsaina gaisma un gaismu efekti. Īsu fotgrāfēšanas laiku un gaismas impulsu izmantošana, ūdens, uguns fotografēšana. Dažādas gaismas shēmas, izmantojot pastāvīgo, zibspuldžu un fotostudijas apgaismojumu.

11. NODARBĪBA

Priekšmetu un produktu fotogrāfiju apstrāde izmantojot Adobe lightroom, Adobe photoshop, Capture one programmas. Galvenie apstrādes soļi, piemēri.

12. NODARBĪBA

Cilvēku fotogrāfiju apstrāde izmantojot Adobe lightroom, Adobe photoshop, Capture one programmas. Galvenie apstrādes soļi, piemēri.

 Fotokursos var piedalīties arī bez sava datora, jo fotogrāfiju pēcapstrādes paņēmieni tiek demonstrēti uz projektora ekrāna.

FOTOGRĀFIJU PĒCAPSTRĀDE PROGRAMMĀS "ADOBE LIGHTROOM" UN "ADOBE PHOTOSHOP"  

.

" Fotogrāfiju apstrāde izmantojot Adobe Lightroom programmu “

  • Fotogrāfiju importēšana un eksportēšana Lightroom katalogā.
  • Attēlu organizēšana, atlase, grupēšana, katalogu veidošana.
  • Fotogrāfiju ekspozīcijas (tonālā, gaišuma, kontrasta,)  korekcija.
  • Baltā balansa un krāsu korekcija.
  • Kadrēšana un fotogrāfijas izmēru maiņa.
  • Fotogrāfijas perspektīves, līniju un formu korekcija.
  • Fotogrāfijas lokālā, atsevišķu daļu un elementu korekcija.
  • Portretu retuša.
  • Attēlu apvienošana, HDR un  panorāmu veidošana.
  • Attēla asuma   un detalizācijas korekcijas metodes.
  • Fotogrāfiju sagatavošana lietošanai internetā.
  • Apstrādes procesa automatizācija.

 

" Fotogrāfiju apstrāde izmantojot Adobe Photoshop programmu “

  • Failu formātu apstrādes atšķirības.
  • Fotogrāfiju ekspozīcijas (tonālā, gaišuma, kontrasta,)  korekcija.
  • Baltā balansa un gaismas krāsas korekcija.
  • Digitāla attēla krāsu korekcija.
  • Attēla ģeometrijas labošana.
  • Kadrēšana un fotogrāfijas izmēru maiņa.
  • Fotogrāfijas perspektīves, līniju un formu korekcija.
  • Fotogrāfijas lokālā, atsevišķu daļu un elementu korekcija.
  • Iezīmēšanas rīki, to praktiska pielietošana.
  • Darbs ar slāņiem. Slāņu veidošana.
  • Slāņu kārtošana, organizēšana, grupēšana.
  • Portretu retuša.
  • Attēlu apvienošana, panorāmu veidošana.
  • Attēla asuma korekcijas metodes.
  • Teksta un objektu pievienošana.
  • Fotogrāfiju sagatavošana lietošanai tīmeklī.
  • Apstrādes procesa automatizācija.